Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek z Březolupského zpravodaje č.54, 20.6.2008

4. 8. 2009
S prvními květnovými dny přišly i první výrazné úspěchy do řad březolupských hasičů
 
1. května se mladí hasiči zúčastnili závodu ,,O Prvomájový pohár" na Šarovech. Mladší kategorie se po dobrém výsledku na štafetě a úspěšném požárním útoku umístila na krásném 3. místě z celkového počtu 5 družstev.
Starší kategorie se v těžké konkurenci 13 družstev probojovala na celkové 7 místo.
Dne 3. a 4. května se na letišti v Kunovicích konal pod záštitou Evropské unie ,,Československý hasičský trojboj". Od časného rána zde byla vystavena nová i stará hasící technika, s kterou se přijeli pochlubit sbory nejen z Čech a Moravy, ale i ze sousedního Slovenska, např. Bojkovice, Luhačovice, Topolná, Uh. Brod, Cerová.
Během dne probíhala v kategorii mužů i žen soutěž v požárním útoku, která byla rozdělena na dvě části - nástřikové terče a sklopné terče. Mezi muži zvítězili kluci z HZS Zlínského kraje - ÚO Uh. Hradiště (39:08 s), na druhém místě byli Vésky (42:46 s) a na třetím místě Vrbětice (44:27 s).
Ženská kategorie byla zastoupena pouze 2 družstvy - Kunovice a Březolupy. Naše děvčata naplnila 10 l nástřikové terče za 34:64 s a sklopné terče byly shozeny za 25:13 s. Součtem obou časů získaly historicky první místo.
Nedělní dopoledne bylo vyplněno soutěží ,, Železný hasič", které se zúčastnili odvážní hasiči z řad profesionálů i dobrovolníků. Hasiči museli vytáhnout 25 kg závaží do 6 metrové výšky, dále natáhnout 2 hadice ,,B" s proudnicemi na vzdálenost 40 metrů, přeskočit bariéru 2x2m, udělat 60 úderů 10 kg kladivem, přenést 2 barely o celkové váze 50 kg, prolézt oknem a nakonec dopravit 80 kg figurínu do cíle (50 m). Celou trasu museli kluci zvládnout v plné výzbroji i s funkčním dýchacím přístrojem.
Zbytek dne probíhal v duchu Velké ceny okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (VC OSH ČMS). Soutěžilo se na sklopné terče v kategoriích mužů a žen. Z celkového počtu 22 družstev byli nejrychlejší Vrbětice (17:63 s), druhé byli Mistřice (18:08 s) a třetí Velký Ořechov ,,B" (18:15 s). V ženské kategorii byla konkurence větší než předchozí den , a to 8 družstev. Zde byly nejrychlejší holky z Vlčnova ,,A" (20:73 s), druhé Březolupy (21:94 s ) a třetí Kuželov (23:95 s).
Následující víkend jsme se zúčastnili závodu v Bílovicích (10.5.). V dopoledních hodinách bojovali o dobré umístění mladí hasiči (MK – 4.místo a SK – 7.místo) a v odpoledních hodinách družstvo žen. Po kvalitním útoku a dosaženém čase 21:97s získaly první místo. Ženy se zároveň zúčastnily i okrskového kola, které taktéž vyhrály a zajistily si tak postup do okresního kola, které se koná 15.6.2008 ve Starém Městě.
Začátek letošní sezóny se nám povedl a všichni upřímně doufáme, že i po zbytek sezóny budou výsledky podobně úspěšné.
 
  Za SDH Březolupy Lucie Křižková a Vendula Křižková