Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek z Březolupského zpravodaje č.55, 10.10.2008

4. 8. 2009

BŘEZOLUPSKÉ HASIČKY UMÍ BOJOVAT


Po vydařeném začátku sezóny se nás štěstí i nadále drželo. Závody v Mistřicích (22.6.) potvrdily naši schopnost dokonale se sehrát a ani naše ,,stará“ (mašina) nás nenechala ve štychu. Časomíra se zastavila na konečných 19:63s. Tento čas jsme po zbytek sezóny nepřekonaly a tím se stal naším rekordem J. Další víkend jsme strávily v Dolním Němčí, kde počasí všem družstvům přálo a ani my jsme nepřišly zkrátka a odvezly si pohár za 3. místo (21:90s). První červencovou neděli jsme za závody nejely příliš daleko, konaly se totiž v blízkém Částkově. Slunce si vybíralo svoji daň, lidé vyhledávali stinná místa, ale my odolávaly slunečním paprskům s chladnou hlavou. To se ukázalo jako dobrá strategie a v konkurenci 11 družstev jsme obsadily 4. místo (21:58s). V tomto závodě se poprvé ukázali i naši mladí kluci. Závodní tréma a nezkušenost však byla silnější, a proto jim nedovolila jejich požární útok úspěšně dokončit. Ale i nás někdy sportovní štěstí opustí a útoky se nepovedou. To se projevilo v Tučapech (N) a Kněžpoli (37:65s – 10. místo).

S třetím srpnovým dnem došel štafetový kolík VC UH i na březolupské hasiče. Přípravy probíhaly od časných ranních hodin a trvaly až do zahájení soutěže slavnostním nástupem, který byl ve 14 hod. Na místní fotbalové hřiště se sjelo 17 mužských a 8 ženských družstev. Počasí přálo, pivo se čepovalo, klobásky se grilovaly, úsměvy létaly a první družstvo se připravovalo na startovní čáru. Jak čas plynul, tak se dostalo i na naše muže. Svůj útok dokončili s krásným časem 25:90s, ale na zkušenější družstva to nestačilo. Ženskou kategorii zahájily domácí děvčata a za velkého povzbuzování diváků zastavily časomíru na čase 20:11s, čímž nastavily laťku pěkně vysoko J. Ostatní družstva zvedly hozenou rukavici a soutěž se stala velmi napínavou. První místo ukořistil Vlčnov (20:07s), druhé pak Tupesy (20:08s) a třetí patřilo našim ženám.

 Za dalšími závody jsme se vypravili do Vések. Tentokrát perlili naši chlapci, kteří se umístili na 11. místě s časem 19:81s., ženy pak na 8. místě s časem 27:18s. Za nezvyklou dráhou jsme si v půlce srpna zajeli do Drslavic. Za čas 22:34s jsme přivezli 5. místo. Po druhé za tuto sezónu se nám nedařilo, v Kunovicích jsme svůj útok nedokončily. Předposlední závod Velké ceny UH pořádalo premiérově Staré Město. Po neúspěchu z Kunovic jsme zmobilizovaly všechny své síly a potvrdily naši kvalitu krásným časem 20:92s (3. místo). 

 Poslední závod sezóny proběhl v Košíkách. Mužská kategorie už předem znala svého vítěze VC UH, ale v ženské kategorii bylo stále pro co bojovat. Březolupská děvčata nepropadla panice a svůj útok předvedla s grácií. Do jejich sbírky pohárů za letošní rok přibyly nové přírůstky v podobě 3 pohárů : 2. místo ( 19:66s) za tuto soutěž, konečné 2. místo ve VC UH (117 bodů) a pro nás velmi ceněnou trofejí – pohár pro nejlepší proudařku soutěže, zásluhou Peťky Gregorové na levém proudu (18:27s).

 Kromě seriálu VC UH jsme se zúčastnily i jiných závodů : Částkov (noční), Lhotka (noční), Tlumačov (noční – 1. místo), Karolín (noční), Pravčice (extraliga), Hřivínův Újezd, Kněžpole (O pohár starosty SH ČMS), Vlachovice (O pohár hejtmana ZL kraje – 5. místo), Veľké Chlievany (Slovenská republika).

 Na závěr bychom chtěli poděkovat všem sponzorům za finanční pomoc při pořádání soutěže, všem rodičům za pomoc při soutěži a burze a v neposlední řadě také všem členům, kteří věnovali většinu prázdninových víkendů mezi bratry a sestrami z řad hasičů J.

 

Také bychom chtěli poprosit občany o darování starých, nepotřebných kachliček. Budou použity na úpravu WC v místní zbrojnici. Dále bychom chtěli poprosit ty, kteří se chystají vyměnit starý sektorový nábytek za nový, aby se nám ozvali. Nábytek by byl použit na vybavení klubovny. A ještě bychom měli jednu prosbu. Týká se všech pamětníků z řad hasičů. Rádi bychom doplnili starou kroniku, a proto by nám pomohly jakékoliv informace o činnosti SDH Březolupy od roku 1970 (fotografie, úřední spisy, dopisy, pozvánky, vlastní vzpomínky …) Předem děkujeme. Tel: 572 580 292, Křižka Leoš, Březolupy 538

        Sepsaly Vendula Křižková a Lucie Křižková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář