Jdi na obsah Jdi na menu
 


III.ročník O putovní pohár obce Březolupy

Osmou hodinou ranní odstartovaly přípravy na námi očekávanou soutěž. Rozlepíme oči, vypijeme čaj a už to jede. Židle, stoly, něco na smlsnutí a samozřejmě zlatavý mok. Jako největší problém se ukázal stan zvaný MAXI. Opravdu byl MAXI. Každý přidal ruku k dílu a vše bylo přichystáno.  

Třetí ročník soutěže odstartovali naši chlapi. Chyba rozdělovače a nedostatek bojové nálady však předčasně jejich útok ukončil. Jako druhé se představilo mužstvo z Velkého Ořechova. Dále pak mužstva z Mistřic, Vések, Kněžpole, Tupes . . . .

Největšími borci byli kluci z Vések (17:93). Druhé místo obsadili “kněžpolští žabáci” (18:55) a na místě třetím pak “mistřické želvy” (18:63).

Během přestávky nám mladí hasiči ukázali štafetu dvojic.

Ženská družstva nezůstala vůbec pozadu. Letos stejně jako loni se sem sjelo 7 družstev. Začaly naše “baby”. Jejich houževnatost byla dobře popsána slovy Dobrého dne s Kurýrem : “ Čest Březolup zachraňovaly ženy.” S časem 24:83 skončily na 3. místě. Čerstvě poskládané družstvo žen z Vések získalo 1. místo (22:92) a 2. místo se “šťastnou setinou” družstvo z Tupes (24:82).

Za obrovského potlesku nám dále mladí hasiči ukázali, jak takový požární útok má vlastně vypadat. Musíme ještě vyčkat pár let a určitě se stanou konkurencí pro ostatní týmy.

I když byla propagace velká, návštěvnost tomu neodpovídala. Přesto doufám, že si každý soutěž užil podle svého. Babičky se přišly podívat na své vnoučky, ženská část došla obdivovat svalnatá, mužská těla, muži zas uhasit žízeň. Známí a rodiny podpořit své bližní no a nakonec zkontrolovat své ovečky přijel i náš velitel Olin Žáků.

Za podporu a pomoc děkujeme všem sponzorům, prodávajícím z řad maminek a tatínků těch nejmladších a členům domácích hasičů.